Wstęp do Testowania Oprogramowania

Praktyczny Kurs od Podstaw

   Obejrzyj demo

Testowanie oprogramowania to jeden z procesów zapewnienia jego jakości. W związku z wciąż rosnącą ilością oprogramowania wypuszczoną na rynek, testerzy stają się niezbędnym trybem w maszynie produkującej oprogramowanie, stąd też rosnące zapotrzebowanie testerów na rynku pracy. Po ukończeniu tego kursu:

  • będziesz rozumiał teoretyczne podłoże prowadzenia testów oprogramowania,
  • będziesz potrafił zautomatyzować wykonywane zadania testowe,
  • opanujesz podstawy języka SQL,
  • opanujesz podstawy działania najpopularniejszych programów do zarządzania projektami,
  • przetestujesz prawdziwą aplikację.

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Nasz instruktor poprowadzi Ciebie przez cały kurs. Jak wygląda kurs?

Start

Zaczniesz od zrozumienia istoty procesu testowania oraz zrozumiesz czym jest testowanie, a także jak wygląda jego proces.

Testowanie

Po poznaniu podstaw procesu testowania, poznasz najpopularniejsze techniki wykorzystywane w procesie testowania.

Zarządzanie

Następnie poznasz sposoby zarządzania testami oraz narzędzia ułatwiające zarządzanie nimi.

SQL

Kiedy już proces testowy będzie dla Ciebie całkowicie zrozumiały, poznasz podstawy języka SQL (ang. Structured Query Language) - służącego do pracy z bazami danych.

Zarządzanie projektem informatycznym

Następnie poznasz najpopularniejsze narzędzia służące do zarządzania projektami informatycznymi takie jak: Jira oraz Trello i wykonasz ćwiczenia, które utrwalą Twoją wiedzę.

Testowanie automatyczne

Na koniec kursu poznasz framework Selenium oraz jego komponent Selenium IDE, dzięki któremu niektóre z codziennych zadań testera będziesz mógł zautomatyzować.

Bonus

Dodatkowo w naszym kursie, masz możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko testera oprogramowania oraz dowiesz się jak wygląda i jak przygotować się do egzaminu ISTQB.

***Bonus*** - Środowisko testowe

Tylko w naszym kursie otrzymasz dostęp do specjalnej dedykowanej dla Ciebie aplikacji internetowej zawierającej sporą ilość ukrytych błędów. Proces testowy będziesz mógł przećwiczyć na realnej aplikacji, a na koniec porównać znalezione przez siebie błędy z błędami znalezionymi przez nas.


Twój instruktor


Mateusz jest założycielem serwisu Zmienkarierę.pl. Swoją przygodę z programowaniem zaczął już w wieku 12 lat. Pracował dla międzynarodowych korporacji, jak Nokia i Tieto oraz agencji unijnych w kraju i zagranicą. Współtworzył trzy start-upy, między innymi organizując zespoły programistów tworzących aplikacje dla tych start-upów.

Mateusz Kruszyk
Mateusz Kruszyk

Program kursu


  Wstęp
Dostępny w dni
dni po zapisie

Najczęściej zadawane pytania


Kiedy zaczyna i kończy się kurs?
Kurs zaczyna się w momencie zapisu i nigdy się nie kończy! Od Ciebie zależy, ile będzie trwał.
Co jeśli nie spodoba mi się kurs?
Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba Ci się nasz kurs, możesz zrezygnować z kursu w pierwszym tygodniu jego trwania. Gwarantujemy Ci zwrot Twoich pieniędzy.
Jak długo mam dostęp do kursu?
Co byś powiedział na dożywotni dostęp? Po zapisaniu się do kursu masz nielimitowany dostęp do niego na dowolnym urządzeniu.
Jak dokonać opłaty za kurs?
Kurs możesz opłacić poprzez zintegrowany system płatności Przelewy24.
Co muszę umieć przed przystąpieniem do kursu?
Podstawowa znajomość obsługi komputera (system operacyjny, przeglądarka Internetowa) w zupełności wystarczy do ukończenia kursu.
Czy mogę skontaktować się z wykładowcą?
Tak, dla naszych kursantów utworzyliśmy specjalny kanał na Slack-u gdzie mogą dyskutować z instruktorami i innymi kursantami.
Czy do ukończenia kursu potrzebna jest umiejętność programowania?
Nie. Do ukończenia tego kursu nie jest to wymagane.

Nie przegap szansy. Zacznij już dziś!